245 Ewidencja zbiorników bezodpływowych | BIP - Gmina Władysławowo
Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Gminy Władysławowo

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Ewidencja zbiorników bezodpływowych

KONTROLA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYOWOYCH (SZAMB)
ORAZ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
NA TERENIE GMINY WŁADYSŁAWOWO

 

Zgodnie z art.3 ust.3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, dalej ustawa UCPG (t.j. Dz.U.2020. poz. 1439 ze zm.), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.


W związku z powyższym zwracamy się do mieszkańców Gminy Władysławowo o wypełnienie druku zgłoszenia posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków i dostarczenie do Urzędu Gminy Władysławowo w terminie do 30 kwietnia 2021 roku.


Druki zgłoszenia dostępne są w Urzędzie Miejskim we Władysławowie (Referat Środowiska i Gospodarki Odpadami, pokój 327), na stronie internetowej www.wladyslawowo.pl w zakładce: dla Mieszkańca, Gospodarka Odpadami, Opróżnianie  zbiorników bezodpływowych.

 

Wypełnione druki prosimy składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego we Władysławowie, pocztą na adres: Urząd Miejski we Władysławowie, 84-120 Władysławowo, ul. Gen. J. Hallera 19 lub drogą elektroniczną poprzez platformę EPUAP.

 

Jednocześnie informujemy, że pracownicy Referatu Środowiska i Gospodarki Odpadami rozpoczynają kontrolę zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Władysławowo. W pierwszej kolejności będą sprawdzane umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych. Ponadto, w uzasadnionych przypadkach, będzie sprawdzana szczelność zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe w celu określenia ryzyka zanieczyszczenia wód gruntowych odciekami pochodzącymi z tych zbiorników.


Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy UCPG właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
ZBIORNIKI BEZODPŁYWOWE ZGŁOSZENIE (DOC, 74.00Kb) 2021-03-19 12:55:44 12

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Grażyna Janusch

Data wytworzenia:
24 sty 2021

Osoba dodająca informacje

Grażyna Janusch

Data publikacji:
24 sty 2021, godz. 13:55

Osoba aktualizująca informacje

Grażyna Janusch

Data aktualizacji:
19 mar 2021, godz. 12:57